Wylewka wody

Wylewka wodna: wyjątkowy element przyciągający wzrok.

 

Wylewki wodne to świetny sposób na dodanie wspaniałego elementu przyciągającego wzrok. W zależności od projektu mogą być wykorzystane np. jako dekoracja stawu ogrodowego lub nawet jako unikalna fontanna ścienna.

 

Wylewka wody do fontanny ściennej

 

Rzygacze to figurki, które są używane jako dekoracyjne wylewki wody. Już setki lat temu wykorzystywano je do budowy źródełek i fontann. Ponieważ w tamtych czasach wierzono, że mają one moc ochronną, do dziś czasami nazywa się je strażnikami studni.

 

W dawnych czasach gargulce były zazwyczaj mistycznymi stworzeniami, które swoim przerażającym wyglądem miały chronić cenne źródła wody.

 

Tego typu figurki są nadal dostępne do kupienia. Jednak większość współczesnych gargulców wygląda znacznie przyjaźniej i ma np. kształt słońca, gwiazdy lub nawet głowy zwierzęcia. W końcu dzisiaj nie chodzi już o to, by trzymać złe moce z daleka. Zamiast tego, gargulec po prostu służy do wizualnego wzmocnienia istniejącej fontanny ściennej.

 

Wodotryski do oczek wodnych

 

Oprócz wylewek wykorzystywanych jako wyloty wody do fontann ściennych, istnieje również wiele modeli, które można umieścić na lub w stawach ogrodowych.

 

Większość z nich to figurki zwierząt, takich jak żaby, ptaki czy żółwie. Ci, którzy lubią szczególnie krzykliwy wygląd, mogą również znaleźć gargulce w kształcie aniołów lub starożytnych bogów, na przykład do swojego stawu ogrodowego.

 

Zasilanie wodą odbywa się za pomocą odpowiedniej pompy lub węży bezpośrednio z ogrodowego oczka wodnego, dzięki czemu gargulec nie zużywa dodatkowej wody. Oprócz tego, wylewki w stawach pełnią również funkcję praktyczną. Ponieważ pomagają one natlenić wodę, co ma pozytywny wpływ między innymi na wzrost roślin wodnych w zbiorniku.

 

Wylewki wodne na każdy gust

 

Gdy szukasz gargulca, szybko odkryjesz, że możesz wybierać spośród kilku różnych modeli, a także różnych rozmiarów i materiałów.

 

Na przykład szczególnie popularne są gargulce wykonane z żeliwa. Oprócz tego dostępne są również modele wykonane m.in. z kamienia czy ceramiki.

 

Są więc duże szanse na znalezienie gargulca, który zarówno pasuje do reszty wyglądu ogrodu, jak i odpowiada osobistym upodobaniom kupującego.

 

Kup wylewkę do wody

 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne wysokiej jakości wylewki wodne, które możesz wykorzystać do umiejętnego podkreślenia designu swojego ogrodu. Kup wybranego gargulca bezpośrednio online i ciesz się na bardzo wyjątkowy zdobieniem, który z pewnością Cię zachwyci.