Okładziny ścienne

Okładziny ścienne: ważne dla wyglądu i trwałości ściany

 

Na żadnej ścianie nie powinno oczywiście zabraknąć atrakcyjnego wizualnie pokrycia ściennego. Istnieje duży wybór różnych kształtów i materiałów. Dlatego znalezienie odpowiedniego pokrycia ściennego, które spełni Twoje wymagania, nie powinno stanowić większego problemu.

 

Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć o okładzinach ściennych

 

  • Osłona ścienna przyczynia się do ogólnego wyglądu ściany.

  • Bez osłony, opady deszczu i mróz mogłyby spowodować uszkodzenie ściany.

  • Dostępne są nakładki ścienne wykonane m.in. z kamienia naturalnego i betonu.

  • Jeśli zdecydujesz się na pokrycie ścienne z blachy, możesz wybrać na przykład aluminium, tytan-cynk i stal nierdzewną.

  • Aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę muru, okładzina ścienna powinna lekko wystawać po bokach.

  • Występują nakładki ścienne w postaci dachów płaskich, jednospadowych i dwuspadowych.

 

Dlaczego nie powinno zabraknąć okładziny ściennej

 

Ścianka ogrodowa służy jako stylowa granica dla własnej posesji, a przy odpowiedniej wysokości chroni również przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów i przechodniów. Profesjonalnie wykonana ściana ogrodowa przetrwa kilkadziesiąt lat bez żadnych problemów, dzięki czemu zwykle nie są konieczne zbyt wcześnie poważne naprawy, a nawet nowa konstrukcja.

 

Jednak w celu zapewnienia jak najdłuższej żywotności ściany, wskazane jest zapewnienie jej odpowiedniej okładziny ściennej. Ponieważ zapewnia to nie tylko atrakcyjne wizualnie wykończenie. Zapobiega również przenikaniu wilgoci do muru i jego uszkodzeniu z upływem czasu.

 

Okładziny ścienne wykonane z różnych materiałów

 

Jeśli chodzi o dodanie osłony do ściany ogrodowej, masz do wyboru kilka opcji. Oprócz nakładek ściennych z kamienia lub betonu można również wybrać na przykład okładzinę ścienną z blachy.

 

Nakładki ścienne z kamienia

 

Wielu właścicieli ogrodów wybiera kamienne okładziny ścienne. Oczywiście sensowne jest użycie tego samego kamienia, z którego wykonana jest właściwa ściana. Jeśli ściana jest otynkowana i pomalowana, kamienie pod nią nie odgrywają roli w wyborze okładziny ściennej.

 

Popularne rodzaje kamienia, z którego można wykonać okładziny ścienne, to granit, bazalt i piaskowiec. Zasadniczo płyty kamienne okazują się solidne i trwałe. W zależności od rodzaju kamienia występują pewne różnice w odporności okładziny ściennej na warunki atmosferyczne, co należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie.

 

Nakładki ścienne z betonu

 

Oprócz płyt kamiennych szeroko rozpowszechnione są również betonowe płyty okładzinowe. Nawet jeśli płyty betonowe mogą nie wyglądać tak stylowo, mają wiele zalet. Materiał można wylewać w dowolny kształt i na różne kolory. Gwarantuje to, że praktycznie dla każdej ściany istnieje odpowiednia betonowa okładzina ścienna.

 

Ponadto beton jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne i wytrzymały. W związku z tym nakładki ścienne wykonane z betonu są zazwyczaj bardzo trwałe, co oczywiście jest bez wątpienia argumentem przemawiającym za tym materiałem.

 

Arkusze jako okładzina ścienna

 

Oprócz kamienia naturalnego i betonu, blacha również może być stosowana jako okładzina ścian. Muszą one oczywiście być wykonane z metali odpornych na warunki atmosferyczne, w przeciwnym razie żywotność pokrywy zostałaby poważnie ograniczona z powodu korozji.

 

W szczególności powszechne są blachy wykonane z aluminium, cynku tytanowego lub stali nierdzewnej. W zależności od pożądanego wyglądu są one również dostępne na przykład w wersji szczotkowanej lub powlekanej kolorem, dzięki czemu przy zakupie można wziąć pod uwagę osobisty gust.

 

Arkusze blachy jako okładzina ścienna.

 

Okładziny ścienne w postaci blach mają między innymi tę zaletę, że są stosunkowo łatwe w obsłudze i można je przymocować stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Ponadto są one zazwyczaj tańsze w porównaniu z nakładkami ściennymi z kamienia naturalnego i betonu. Jeżeli są one dobrej jakości, mogą zapewnić długowieczność.

 

Okładziny ścienne w różnych kształtach

 

Każdy, kto szuka odpowiedniej okładziny ściennej, przekona się, że dostępne są nie tylko różne materiały, ale także różne kształty.

 

Zasadniczo, osłony ścienne dostępne są w następujących formach::

  • Dach płaski (W tym wariancie powierzchnia jest całkowicie płaska).

  • Dach jednospadowy (w tym wariancie okładzina ścienna jest z jednej strony nieco wyższa, dzięki czemu ma spadzistą powierzchnię).

  • Dach dwuspadowy (W przypadku pokryć ściennych w postaci dachu dwuspadowego powierzchnia zwęża się z obu stron w kierunku środka).

 

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie okładziny ściennej?

 

Oczywiście, aby osłona ścienna spełniała swoją funkcję zgodnie z przeznaczeniem, pierwszą rzeczą, której należy szukać przy jej zakupie, jest dobra jakość. Poza tym istotne jest, aby osłona była nieco szersza niż rzeczywista ściana.

 

Po zmontowaniu, ścianka powinna wystawać po bokach na około dwa do trzech centymetrów. Powstały okapnik zapewnia lepsze spływanie wody i maksymalną ochronę ściany przed wilgocią.

 

Kupuj wysokiej jakości okładziny ścienne online po taniości

 

Potrzebują Państwo odpowiedniej osłony na ścianę w ogrodzie, która przekona zarówno wizualnie jak i jakościowo? W takim razie trafiliście Państwo w odpowiednie miejsce. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wybór wysokiej jakości osłon ściennych.

 

Zakup swoją osłonę ścienną wygodnie online i zamów dostawę bezpośrednio do domu. Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zachwyceni nie tylko naszymi niskimi cenami, ale również doskonałą jakością naszych produktów.