Kwietnik

Kwietniki: idealny element przyciągający wzrok w Twoim ogrodzie

Przy projektowaniu własnego ogrodu nie ma prawie żadnych ograniczeń dla kreatywności. Kwietniki mogą przyciągać wzrok i okazać się doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza przy aranżacji mniejszych powierzchni.

Piramida kwiatowa wykonana z metalu lub aluminium może być obsadzona w całości według Twojego pomysłu i zapewniać miejsce dla kwiatów lub nawet wybór ulubionych ziół..

Co to jest piramida kwiatowa?

Jak sama nazwa wskazuje, piramida kwiatowa jest rodzajem kwietnika z wieloma poziomami. Jak to bywa z obiektami w kształcie piramidy, Kwietnik jest najszerszy na dole i staje się węższy ku górze.

Twoje indywidualne poziomy mogą być obsadzone kwiatami i innymi roślinami według Twojego uznania. Odpowiednio umieszczona wwietnik może być prawdziwym dodatkiem do każdego ogrodu.

Kwietniki w różnych rozmiarach i kształtach

Kwietniki dostępne są w wielu różnych wariantach. Istnieją zarówno duże, jak i małe modele wykonane z różnych materiałów. Kształt może być również różny, np. okrągły, kwadratowy lub nawet sześciokątny.

Dodatkowo piramida kwiatowa może mieć różną liczbę poziomów. Trzy, cztery, pięć lub więcej poziomów - wybór jest szeroki i pozwala na maksymalną elastyczność w projektowaniu ogrodu.

Kwietniki wykonane z doniczek

Kwietniki z donic można elastycznie ustawiać i w razie potrzeby szybko zdejmować. Dzieje się tak dlatego, że nie muszą być one mocno osadzone w podłożu.

To sprawia, że taka piramida kwiatowa, jest doskonałym wyborem do indywidualnego i kolorowego zaprojektowania przestrzeni zewnętrznej restauracji lub ogródków piwnych.

Poza tym, taka piramida kwiatowa nadaje się również do umieszczenia na tarasach i balkonach. W ten sposób nie muszą się Państwo obywać bez bujnych nasadzeń mimo możliwości zagospodarowania przestrzeni i mogą optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Kwietniki w formie podniesionej grządki

Tworzenie wielopoziomowego podniesionego kwietnika to kolejna popularna forma, którą można znaleźć w wielu ogrodach. W przeciwieństwie do piramid wykonanych z donic, czy doniczek, ta wersja nie może być elastycznie montowana i demontowana.

W zamian za to taka piramida kwiatowa ma swoje stałe miejsce. Składa się z kilku poziomów, z których każdy jest utworzony przez granicę. Najniższy poziom osadzony jest w ziemi, dzięki czemu konstrukcja ma pewną podstawę i można się nią cieszyć na stałe.

Kwietniki dostępne w różnych materiałach

Gdy decydujemy się na zakup kwietnika, najpierw stajemy przed pytaniem, z jakiego materiału powinien być wykonany. Wybór jest tu dość duży, tak że decyzja nie zawsze jest łatwa.

Pomimo, że nie ma w zasadzie dobrej lub złej decyzji przy wyborze materiału, powinieneś upewnić się, że kupujesz piramidę kwiatową wykonaną z materiału odpornego na warunki atmosferyczne.

Sprawdza się to szczególnie, jeśli wybierzesz model, który jest wpuszczony w ziemię. Ponieważ w ziemi ryzyko wystąpienia rdzy jest szczególnie wysokie ze względu na kwaśne środowisko. Użycie nieodpowiednich materiałów oznacza zatem, że najprawdopodobniej nie będą się Państwo cieszyć swoim nowym nabytkiem zbyt długo.

Długowieczne metalowe kwietniki

Metalowe kwietniki dostępne są w różnych wzorach. Pod warunkiem, że materiał został odpowiednio zabezpieczony, z pewnością okażą się długotrwałym rozwiązaniem w projektowaniu ogrodu.

Nowoczesne Kwietniki wykonane z aluminium

Aluminium jest lekkim metalem, który jest idealny do tworzenia nowoczesnych piramid kwiatowych. Decydując się na aluminiową piramidę kwiatową, wybierają Państwo solidny produkt, który wzbogaci Państwa ogród i z pewnością przyciągnie wzrok odwiedzających.

Aluminium jest do pewnego stopnia odporne na rdzę. Dzięki temu piramida kwiatowa wykonana z tego metalu jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i doskonale nadaje się do trwałego upiększenia ogrodu.

Materiał jest jednocześnie bardzo lekki, co sprawia, że piramida kwiatowa z aluminium jest wyjątkowo łatwa w montażu. Konstrukcja jest wykonywana szybko i zazwyczaj nie wymaga nawet pomocy drugiej osoby.

Piramidy wykonane z drewna

Oprócz materiałów takich jak stal Corten i aluminium, Kwietniki wykonywane są również m.in. z drewna. Dzięki temu uzyskujemy bardzo naturalny wygląd, który w niektórych ogrodach szczególnie dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wystroju.

Kwietniki wykonane z drewna dostępne są zarówno do umieszczenia na balkonach i tarasach, jak i w formie stałych grządek. W zasadzie nie ma nic przeciwko użyciu piramidy wykonanej z drewna. Należy jednak pamiętać, że materiał ten ma zazwyczaj krótszą żywotność niż np. aluminium.

Samodzielne budowane kwietniki

Niekoniecznie musisz zdecydować się na gotowy zestaw od wyspecjalizowanego sprzedawcy, gdy budujesz piramidę z kwiatów. Alternatywnie, można również zbudować piramidę samodzielnie z odpowiednich materiałów.

Ta procedura wiąże się zazwyczaj z nieco większym nakładem pracy. Do tego można wdrożyć piramidę kwiatową całkowicie zgodnie z życzeniami i pomysłami.

Przy planowaniu należy jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrane materiały były jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne i aby konstrukcja była wystarczająco stabilna. Bo tylko wtedy Twoja piramida kwiatowa będzie trwałym atutem Twojego ogrodu.

Jak rośliny posadzić w mojej piramidzie?

To, do jakich roślin chcesz wykorzystać swoją piramidę kwiatów, zależy wyłącznie od Ciebie. Na przykład, użyj piramidy z kwiatów do stworzenia kolorowego, wielopiętrowego klombu.

Alternatywnie, można również przekształcić piramidę z kwiatów w kompaktowy ogródek ziołowy i zaopatrzyć go w bazylię, pietruszkę, szczypiorek, szałwię i inne wspaniałe zioła.

Jedyna rzecz, o której należy pamiętać przy sadzeniu, to fakt, że wybrane rośliny nie powinny rosnąć zbyt wysoko. Niektóre Kwietniki mają jednak parter o średnicy około dwóch metrów. Dlatego nie powinno być trudno znaleźć wystarczająco duży model dla swoich planów.

Zalety piramidy z kwiatów

Kwietniki mają wiele zalet, dlatego też stanowią popularny element, który coraz częściej pojawia się w projektach ogrodów, jak również są doskonałym wyborem do upiększania przestrzeni publicznych.

Kwietnik oferuje Ci następujące korzyści:

●     Szeroki wybór różnych wzorów, aby zaspokoić każdy gust.

●     Różne rozmiary i materiały dostępne

●     Łatwa instalacja i solidna konstrukcja

●     Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

●      Może być elastycznie obsadzony kwiatami lub roślinami

●     Wyjątkowa atrakcja wizualna dla ogrodów, balkonów i patio

Która piramida kwiatowa jest dla mnie odpowiednia?

To, jaką piramidę kwiatową wybrać, zależy od wielu czynników. Oprócz dostępnej przestrzeni, miejsce, w którym chcesz go umieścić odgrywa rolę w tym kontekście.

Jeśli Twoja piramida kwiatowa ma upiększyć balkon lub taras, będziesz oczywiście potrzebował modelu wolnostojącego, składającego się z pojedynczych doniczek. Jeśli, z drugiej strony, planujesz umieścić go na trawniku lub w jednym z kwietników, możesz zdecydować się na piramidę kwiatową, która jest mocno osadzona w ziemi. Dodatkowo, w tym przypadku prawdopodobnie masz trochę więcej miejsca, więc możesz wybrać odpowiednio większy model.

Kup piramidy kwiatowe online

Jeśli lubisz upiększać swój ogród odpowiednią piramidą kwiatową, to jesteś doskonałym miejscu. Ponieważ w naszym sklepie internetowym znajdziesz różne modele..

Oczywiście możecie Państwo liczyć na to, że nasze Kwietniki nie pozostawiają nic do życzenia pod względem jakości. Wysokiej jakości materiały odporne na warunki atmosferyczne zapewniają doskonałą stabilność i długą żywotność.

Zamów wybraną przez siebie piramidę kwiatową wygodnie online i skorzystaj nie tylko z pierwszorzędnej jakości, ale także z niskich cen. Twoje zamówienie dostarczymy szybko i niezawodnie pod wskazany adres, dzięki czemu wkrótce będziesz mógł rozpocząć zakładanie i sadzenie swojej piramidy kwiatowej.