Beczka deszczowa

Beczki przeciwdeszczowe: niedrogi i solidny magazyn wody dla ogrodu

 

Podczas ciepłych miesięcy roku nie można uniknąć regularnego podlewania roślin w ogrodzie. Oczywiście, można do tego celu użyć po prostu wody z kranu. Jest to jednak kosztowne, a także nie jest dobrym pomysłem z punktu widzenia ochrony środowiska.

 

Dobrym pomysłem jest więc ustawienie jednej lub kilku beczek na deszczówkę i gromadzenie w nich wody potrzebnej do podlewania.

 

Dlaczego w żadnym ogrodzie nie powinno zabraknąć beczki na deszczówkę?

 

  • Dzięki beczce na deszczówkę możesz zaoszczędzić pieniądze podczas podlewania ogrodu.

  • Beczka na deszczówkę pomaga zmniejszyć niepotrzebne zużycie wody pitnej.

  • Beczki na deszczówkę są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, aby pasowały do każdego ogrodu.

  • Deszczówka jest zazwyczaj lepsza dla roślin niż woda z kranu.

  • Wysokiej jakości beczki na deszczówkę, taka jak te, które znajdziesz w naszym sklepie, punktuje długą żywotnością.

 

Woda deszczowa z beczki jest lepsza dla roślin

 

Poza faktem, że woda jest towarem deficytowym i podlewanie ogrodu wodą z kranu zwiększa koszty, jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zbierać deszczówkę.

 

Woda, która płynie z kranów, jest wodą pitną wysokiej jakości. Zawiera jednak czasami niewielkie ilości chloru i jest często dość kredowa. Oba te czynniki są niekorzystne dla roślin w Twoim ogrodzie, czego możesz łatwo uniknąć, podlewając je deszczówką.

 

Jak wszyscy wiemy, deszcz nie pada codziennie. Aby zebrać wystarczającą ilość wody, gdy pogoda daje taką możliwość, konieczne będzie posiadanie beczek deszczowych. Dzięki ustawieniu odpowiedniej ilości beczek, brak opadów nie będzie w przyszłości problemów dla Twojego ogrodu.

 

Beczki przeciwdeszczowe w każdym rozmiarze

 

Kiedy chcesz kupić beczkę na deszczówkę, masz do wyboru modele o różnych rozmiarach. Podczas gdy małe beczki na wodę mają pojemność zaledwie 100 litrów, duże beczki na deszczówkę oferują wystarczająco dużo miejsca, aby zebrać do 1000 litrów wody deszczowej.

 

Który rozmiar jest odpowiedni w Twoim przypadku, zależy głównie od wielkości Twojego ogrodu, jak również przestrzeni dostępnej do instalacji. Być może jedna beczka o pojemności 200 lub 300 litrów będzie dla Ciebie wystarczająca. Ale może potrzebujesz kilku beczek na deszcz o pojemności 500 litrów każda, aby móc zebrać wystarczającą ilość wody dla swoich roślin.

 

Beczka na deszczówkę, kwadratowa czy okrągła?

 

Gdy chcesz kupić nowe beczki na deszcz, możesz nie tylko wybierać pomiędzy różnymi rozmiarami. Ponadto, stoisz również przed decyzją, czy chcesz kwadratową beczkę deszczu lub wolisz bardziej okrągłe. Nie ma dobrej lub złej beczki, jeśli chodzi o to pytanie. W końcu to od Ciebie zależy, jaki kształt ma mieć Twoja nowa beczka na deszczówkę.

 

Jeśli bardziej podoba Ci się kanciasta beczka na deszcz lub łatwiej jest ją umieścić w zamierzonym miejscu, będziesz miał słuszność z tym wyborem. W tym przypadku szczególnie wąskich miejsc, kwadratowe beczki deszczowe okazują się być rozwiązaniem oszczędzającym miejsce, z którego mogą skorzystać właściciele ogrodów. W przeciwnym razie, jednak, można równie dobrze kupić okrągłe beczki na deszczówkę i umieścić je jako magazyn wody w ogrodzie.

 

Beczki przeciwdeszczowe w różnych kolorach

 

Prócz kształtu i wielkości, możesz również wybierać kolor swojej nowej beczki. Popularne są na przykład beczki na deszczówkę w kolorze szarym lub antracytowym. Ponadto, niebieskie i zielone beczki na deszcz nadal należą do klasyki, którą można znaleźć w wielu ogrodach.

 

Kto lubi nieco bardziej nietypowe rozwiązania, może również wybierać spośród różnych nietypowych kształtów i kupić np. beczki na deszczówkę o wyglądzie beczki na wino. W zależności od stylu własnego ogrodu, taki model może okazać się wspaniałą ozdobą wizualną.

 

Ustawienie beczki przeciwdeszczowej: Na co należy zwrócić uwagę?

 

Jeśli chcesz wyposażyć swój ogród w beczki na deszczówkę, nie potrzebujesz osobnego pozwolenia od władz budowlanych ani żadnych innych. Po zakupie można więc po prostu umieścić beczki w odpowiednim miejscu w ogrodzie.

 

Upewnij się jednak, że podłoże pod beczką jest jak najbardziej twarde i równe. O ile nie umieszczasz beczki na patio, dobrym pomysłem może być położenie płyt chodnikowych w planowanym miejscu lub ubicie gleby, jeśli to konieczne.

 

Upewnij się, że podłoże pod beczką jest tak twarde, jak to tylko możliwe.

 

Niezależnie od tego, dobrym pomysłem jest oczywiście umieszczenie beczek na deszczówkę blisko ściany domu, tak aby można je było napełniać wodą deszczową bezpośrednio przez rurę spustową rynny za pomocą zbieracza wody deszczowej. W przeciwnym razie nie uda się Państwu zebrać wystarczającej ilości wody w beczkach deszczowych.

 

Czy beczki muszą być opróżniane zimą?

 

Wysokiej jakości beczki na deszczówkę są zazwyczaj mrozoodporne i dlatego mogą pozostać w ogrodzie nawet w temperaturach poniżej zera. Mimo to na początku zimy należy je zawsze całkowicie opróżnić. Ponieważ kiedy woda w beczce zamarza, rozszerza się. Może to prowadzić do niepotrzebnych uszkodzeń, nawet w przypadku bardzo wytrzymałych beczek, i w konsekwencji spowodować konieczność przedwczesnego zakupu nowej.

 

Kup beczki na deszczówkę online

 

Beczki na wodę deszczową to absolutny niezbędnik w każdym ogrodzie. Jeśli potrzebujesz nowej beczki deszczowej, znajdziesz ją w naszym sklepie. Oferujemy Państwu wybór solidnych beczek na wodę w różnych wzorach.

 

Kup tanio wybraną przez siebie beczkę deszczową w naszym sklepie i zamów wygodną dostawę do domu, abyś wkrótce mógł zacząć zbierać deszczówkę dla swoich roślin.