Ochrona przeciw liściom

Ochrona przeciw liściom w rynnach

 

Bez odpowiedniej osłony rynny nie da się uniknąć zbierania się w niej z czasem liści i innych ciał obcych. Aby zapobiec zatkaniu rur, należy zainstalować osłonę przeciw liściom na rynnie.

 

Kupując osłony przeciw liściom do rynien: Na co zwracać uwagę?

 

Jeśli chcesz kupić osłonę przeciw liściom do swoich rynien, szybko przekonasz się, że wybór jest szeroki i będziesz musiał zdecydować się na całkiem różne rozwiązania.

 

Nie oznacza to jednak, że wybór osłony rynny całkowicie nie należy od Ciebie. W końcu, aby osłona przeciw liściom spełniała swoje zadanie, ważne jest, aby pasowała zarówno do dachu, jak i do samej rynny.

 

W tym kontekście rolę odgrywają w szczególności następujące czynniki:

  • Typ rynny

  • Rozmiar rynny

  • Materiał, z jakiego wykonana jest rynna

  • Rodzaj dachu

 

Typ rynny

 

Jeśli Twoja rynna jest modelem półokrągłym, możesz zabezpieczyć ją przed liśćmi za pomocą półokrągłego rusztu, koralika rynnowego lub siatki. Z drugiej strony, jeśli jest to rynna kwadratowa, nie można użyć ani koralików rynny lub półokrągłej siatki.

 

Rozmiar rynny

 

Aby osłona rynny przyniosła pożądany efekt, należy kupić ją w wersji dopasowanej do wielkości rynny. Rynny deszczowe są zwykle dostępne w różnych standardowych rozmiarach. Jednak nie zawsze tak jest w przypadku rynien do szop ogrodowych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, aby kupić odpowiedni rozmiar.

 

Materiał na rynny

 

O ile rynny plastikowe mogą być wyposażone w osłonę przeciw liściom wykonaną z dowolnego materiału, to nie zawsze jest to możliwe w przypadku rynien metalowych. Dzieje się tak dlatego, że istnieją materiały, które się ze sobą nie współgrają i dlatego nie powinny być stosowane razem. Dotyczy to, na przykład, żelaza lub cynku z miedzią.

 

Typ dachu

 

Ostatni, ale nie najmniej ważny, przy zakupie osłony rynny, jest projekt dachu. Dachy dwuspadowe, często mają dachówki wystające nieco do rynny. W tym przypadku nie można zamontować półokrągłej, zakrzywionej do góry kratki jako osłony liści. Zamiast tego potrzebujesz płaskiej osłony rynny, którą możesz zainstalować pod dachówkami.

 

Kratka jako osłona w rynnach

 

Kratka szczególnie skutecznie chroni rynny przed liśćmi i innymi zanieczyszczeniami. Osłony rynnowe dostępne są w wersji plastikowej lub metalowej. Ponadto występują zarówno w kształtach płaskich, jak i półokrągłych.

 

Przy zakupie należy upewnić się, że kratka ochronna pasuje do Państwa rynny, a przy jej montażu należy zwrócić uwagę na to, aby po obu stronach rynny nie było szczelin, przez które mogłyby dostawać się ciała obce.

 

Szczotki do rynien chroniące przed liśćmi i odstraszające ptaki

 

Nie jest niczym niezwykłym, że ptaki używają rynien jako miejsc gniazdowania. Aby temu zapobiec, bardzo dobrze nadaje się szczotka do rynien. Jak sama nazwa wskazuje, jest to w rzeczywistości rodzaj długiej szczotki, która jest umieszczona w rynnie.

 

Szczotki rynnowe są czasami określane jako bijaki rynnowe. Przy odpowiednim doborze wielkości sprawdzają się jako niezawodny strażnik, a jednocześnie pomagają w odstraszaniu ptaków. Należy jednak od czasu do czasu usuwać liście ze szczotki rynnowej. Należy również pamiętać, że ta forma ochrony przed liśćmi nie chroni zbyt dobrze rynien przed igłami drzew iglastych i innymi ciałami obcymi o podobnej wielkości.

 

Siatka do ochrony rynien

 

Oprócz solidnych rusztów i rynien, można również użyć osłony rynny deszczowej w postaci prostej plastikowej siatki. Pod warunkiem, że szukasz dobrej jakości przy zakupie i jesteś ostrożny przy instalacji, można liczyć na to, że takie osłony będą służyć przez długi czas.

 

Kupuj osłony przeciw liściom do rynien

 

Jeśli szukasz odpowiedniej osłony przeciw liściom dla swojej rynny, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wybór wysokiej jakości produktów, które zabezpieczą Państwa rynnę przed zapychaniem się liśćmi i innymi ciałami obcymi.

 

Kup swoją osłonę rynny deszczowej wygodnie online i korzystaj z niskich cen, wysokiej jakości produktu i niezawodnej dostawy pod wskazany adres.