Parapet aluminiowy

Aluminiowy parapet: idealny do użytku zewnętrznego

 

Wysokiej jakości parapety aluminiowe to doskonały wybór do zastosowań zewnętrznych. Są one łatwe w montażu, dostępne w szerokiej gamie wykończeń, a także punktują za dobrą odporność na warunki atmosferyczne i odpowiednio długą żywotność.

 

Najważniejsze fakty o parapetach aluminiowych w skrócie

 

  • Aluminium jest odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymałe, dzięki czemu gwarantuje długi okres użytkowania.

  • Aluminiowe parapety są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu instalacja przebiega stosunkowo szybko.

  • Aluminiowe parapety są dostępne w wielu różnych kolorach i rozmiarach.

  • Przy zakupie parapetów aluminiowych, oprócz odpowiednich wymiarów należy zwrócić uwagę na ich jakość.

  • Dopasowany parapet zewnętrzny stanowi ważną ochronę przed warunkami atmosferycznymi dla ściany domu poniżej okna.

  • Tak jak we wnętrzu, parapety zewnętrzne mogą być również ozdobione kwiatami i w ten sposób dodatkowo wkomponowane w scenę.

 

Dlaczego parapety zewnętrzne są ważne

 

Parapety wewnętrzne służą przede wszystkim jako miejsce do umieszczania kwiatów i innych elementów dekoracyjnych. Oczywiście jest to możliwe również na zewnątrz. Jednak parapety wykonane z aluminium i innych materiałów służą przede wszystkim do zapobiegania spływaniu wody po ścianach domu w czasie deszczu i zanieczyszczaniu ich z czasem brudem zmytym z okien.

 

Aby jak najlepiej spełniać tę funkcję, parapety aluminiowe przeznaczone do użytku zewnętrznego są zazwyczaj wyposażone w krawędź ociekową, która umożliwia skierowanie wody w zamierzonym kierunku.

 

Parapety okienne wykonane z różnych materiałów

 

 

Kto nie chce mieć nowoczesnych parapetów aluminiowych, może, zamiast tego sięgnąć na przykład po modele wykonane z marmuru, drewna lub tworzywa sztucznego. Oprócz różnic wizualnych, przy wyborze należy również uwzględnić typowe właściwości każdego materiału.

 

O ile parapety wykonane z aluminium i marmuru potrafią zapunktować długowiecznością, o tyle nie zawsze jest tak w przypadku modeli wykonanych z plastiku i drewna. Parapety drewniane wymagają również regularnego malowania, co może wiązać się z dużym nakładem pracy, w zależności od ilości okien w nie wyposażonych.

 

Parapety okienne w różnych kształtach

 

Oprócz różnych materiałów, takich jak drewno czy aluminium, parapety naturalnie występują w różnych kształtach. Przede wszystkim kształt krawędzi okapnika może w znacznym stopniu wpłynąć na wygląd parapetu. Na przykład, może być gładka i prosta lub zaokrąglona i schodkowa.

 

Oczywiście, przeznaczenie krawędzi ociekowej nie zmienia się wraz z jej dokładnym kształtem. Jednak nie wszystkie kształty krawędzi mogą być jednakowo realizowane w przypadku wszystkich materiałów. Wybór konkretnego materiału, jakim jest aluminium, nieuchronnie niesie ze sobą pewne ograniczenia w zakresie kształtu parapetów. Niemniej jednak wybór jest duży, dzięki czemu znalezienie parapetu aluminiowego spełniającego własne wyobrażenia nie powinno być problemem.

 

Aluminiowe parapety mają wiele zalet

 

Ktokolwiek zdecyduje się na parapety aluminiowe, zyska wiele korzyści. Obejmują one fakt, że metal jest odporny na korozję i warunki atmosferyczne, tak że parapety aluminiowe są uważane za szczególnie trwałe.

 

Oprócz tego aluminium łączy w sobie niską wagę i stosunkowo wysoką stabilność, co jest więcej niż wystarczające dla parapetów zewnętrznych. Ponadto jest bardzo łatwy w utrzymaniu i wymaga jedynie czyszczenia wilgotną szmatką od czasu do czasu.

 

Parapety aluminiowe w różnych kolorach

 

 

Aluminiowe parapety w odpowiednim rozmiarze

 

Przy zakupie parapetów aluminiowych, trzeba zwrócić uwagę na prawidłowe wymiary. Oprócz szerokości okna, grubość ściany domu również rolę przy wyborze wielkości parapetu.

 

Aluminiowe parapety są więc dostępne w różnych szerokościach i głębokościach. Aby zapewnić optymalne dopasowanie i uniknąć problemów podczas montażu, zaleca się wcześniejsze wykonanie dokładnych pomiarów.

 

Wszystkie parapety dostępne są w różnych szerokościach i głębokościach.

 

Czy parapety aluminiowe są drogie?

 

Oprócz wyglądu i jakości, koszt odgrywa ważną rolę w decyzji o zakupie. W przypadku parapetów aluminiowych okazują się one zaskakująco tanie, mimo licznych zalet tego materiału. Każdy, kto chce mieć trwałe i atrakcyjne wizualnie parapety zewnętrzne w uczciwej cenie, podejmuje słuszną decyzję, wybierając aluminium.

 

Aluminiowe parapety są łatwe w montażu

 

Aluminiowe parapety są zazwyczaj bardzo łatwe w montażu. Ze względu na niewielką wagę, są znacznie łatwiejsze w obsłudze, zwłaszcza w porównaniu z modelami wykonanymi z ciężkich materiałów, takich jak marmur. Chociaż dodatkowa pomocna dłoń nigdy nie zaszkodzi, instalacja parapetu aluminiowego udaje się całkiem dobrze na własną rękę.

 

Nie oznacza to, że można zrezygnować z ostrożności przy montażu parapetów. Każdy, kto ma odrobinę zdolności manualnych, nie powinien mieć większych trudności z montażem parapetów aluminiowych.

 

Jak uniknąć hałasu podczas opadów?

 

Ulewne deszcze i grad mogą z pewnością przyczynić się do zwiększenia hałasu na parapetach aluminiowych. Aby tego uniknąć, istnieją specjalne listwy antyzgnieceniowe, które można przymocować do parapetów od dołu.

 

Zazwyczaj są one samoprzylepne. Zamontowanie listew antybębnowych jest więc kwestią kilku prostych kroków, a ich efekt tłumienia dźwięku może mieć duże znaczenie.

 

Aluminium zapewnia nowoczesny wygląd

 

Aluminiowe parapety cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Oprócz korzystnych właściwości materiału i łatwości użycia, jest to spowodowane tym, że coraz więcej właścicieli domów chce mieć nowoczesny wygląd dla swoich domów.

 

Wysokiej jakości parapety aluminiowe w kolorze dopasowanym do farby na elewacji stanowią w tym przypadku doskonały wybór. Ponieważ wyglądają one znacznie bardziej nowocześnie niż parapety wykonane z materiałów takich jak drewno czy kamień.

 

Dekoruj aluminiowe parapety zewnętrzne

 

Głównym zadaniem parapetów zewnętrznych jest ochrona elewacji przed spływającą wodą i związanymi z nią zanieczyszczeniami. Nie oznacza to jednak, że nie można udekorować parapetów aluminiowych. Wyposaż je na przykład w skrzynki na kwiaty i zapewnij dodatkowe kolorowe akcenty.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie parapetów aluminiowych?

 

Parapety okienne nie są oczywiście czymś, co chcesz wymieniać co kilka lat. W związku z tym, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka rzeczy podczas dokonywania zakupu. W szczególności należy upewnić się, że są one dobrej jakości, aby zapewnić sobie ich długą żywotność.

 

Ponadto należy wszystko dokładnie wymierzyć z wyprzedzeniem, aby można było zamówić nowe parapety aluminiowe w odpowiednim rozmiarze. W odniesieniu do wyboru koloru tylko Twój osobisty gust jest decydujący, choć oczywiście w zależności od koloru fasady, aluminiowe parapety w innym kolorze mogą dać spójny ogólny obraz.

 

Kupuj wysokiej jakości parapety aluminiowe tanio online!

 

Jeśli zdecydowaliście się Państwo na zakup parapetów aluminiowych, to trafiliście w odpowiednie miejsce w naszym sklepie. Ponieważ oferujemy Państwu wybór wysokiej jakości parapetów wykonanych z aluminium w różnych wzorach.

 

Kupuj pasujące parapety wygodnie online i zamów dostawę bezpośrednio do domu. Z nami korzystasz z wysokiej jakości produktów, niskich cen i krótkich terminów dostaw.

 

Jesteśmy pewni, że będą Państwo w pełni zadowoleni zarówno z naszej obsługi klienta, jak i z Państwa nowych parapetów aluminiowych.