Stojak na drewno opałowe

Stojaki do przechowywania drewna opałowego.

 

Prawdopodobnie niewiele rzeczy jest bardziej przytulnych w zimie niż ciepło ognia w kominku. Aby zapewnić przyjemne stałe, temperatury, konieczne jest posiadanie wystarczającej ilości drewna opałowego.

 

Kto nie chce za każdym razem dostawać tego w małych workach w sklepie z narzędziami, powinien pomyśleć o zakupie stojaka na drewno opałowe. Dzięki temu można odpowiednio przechowywać większe ilości drewna.

 

Najważniejsze informacje o stojakach na drewno kominkowe w skrócie:

 

  • Stojak na drewno opałowe w ogrodzie ułatwia prawidłowe przechowywanie drewna opałowego.

  • Oprócz modeli do użytku zewnętrznego, dostępne są również małe stojaki na drewno opałowe do domu.

  • Schron na drewno pozwala na zakup większej ilości drewna za jednym razem, co jest zazwyczaj znacznie tańsze.

  • Wysokiej jakości stojaki na drewno opałowe wykonane z metalu są szczególnie solidne i trwałe.

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w schronienie na drewno

 

Jeśli posiadasz kominek, z pewnością doceniasz jego ciepło podczas zimnych miesięcy w roku. Drewno opałowe potrzebne do ogrzewania można kupić w małych ilościach w sklepach z narzędziami i wielu supermarketach.

 

Jeśli posiadasz kominek, z pewnością docenisz jego ciepło podczas zimnych miesięcy w roku.

 

Na dłuższą metę, wydajemy sporo pieniędzy na częsty zakup małych ilości. Dlatego zalecamy, aby w miarę możliwości kupować większe ilości u sprzedawców drewna opałowego w Państwa okolicy. Jest to znacznie tańsze i zazwyczaj można otrzymać swój opał z dostawą do domu.

 

Jednakże, będziesz potrzebował trochę miejsca do przechowywania. Ponadto ważne jest, aby prawidłowo przechowywać drewno opałowe, aby nie uległo zawilgoceniu i mogło się prawidłowo palić w kominku.

 

Regał na drewno opałowe jest idealnym rozwiązaniem do tego celu. Ponieważ zapewnia to, że możesz układać drewno w sposób oszczędzający miejsce i utrzymywać je w suchości.

 

Małe stojaki na drewno opałowe dla domu

 

Oczywiście, nie chcesz wybiegać wieczorem do ogrodu po każdą pojedynczą kłodę. Na szczęście, z małym regałem na drewno opałowe dla domu, nie jest to nawet konieczne.

 

Drewniane regały na drewno opałowe do pomieszczeń mieszkalnych są dostępne w niezliczonej ilości wzorów. Dlatego nie powinno być dla Ciebie trudne znalezienie modelu pasującego do reszty Twojego wyposażenia. Większe ilości nie mogą być w nich oczywiście przechowywane. Jednak dla przytulnego wieczoru na kanapie, taka kompaktowa półka na drewno opałowe w salonie jest całkowicie wystarczająca.

 

Schronienie na drewno na podwórku

 

Aby móc przechowywać wystarczającą ilość drewna opałowego przez dłuższy okres czasu, dobrym pomysłem jest zakup wiaty na drewno do ogrodu. Ponieważ drewno powinno zawierać mniej niż 10 procent wilgoci, gdy jest używane, suche przechowywanie jest bardzo ważne.

 

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego na zewnątrz jest stojak na drewno opałowe, który ma dach. Alternatywnie, jeśli wygląd drewnianej wiaty nie jest decydującym czynnikiem, można przykryć drewno opałowe plastikową plandeką.

 

Wielu właścicieli kominków świadomie rezygnuje jednak z tego wariantu i zamiast tego wykorzystuje wiaty na drewno, w tym drewno opałowe, jako element wystroju ogrodu lub praktyczną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

 

Metalowe stojaki na drewno opałowe

 

W przypadku metalowego stojaka na drewno opałowe, stawiasz na szczególnie solidne i trwałe schronienie, któremu pogoda niewiele zaszkodzi. Jest to bardzo ważne, jeśli zwracasz uwagę na dobrą jakość przy zakupie. Można śmiało polegać na metalowym stojaku na drewno opałowe, który idealnie nadaje się do użytku zewnętrznego i można go używać do przechowywania drewna opałowego do kominka przez wiele lat.

 

Stojaki z drewna

 

Oprócz modeli wykonanych z metalu, dostępne są również stojaki z drewna, które wykonane są z impregnowanego drewna świerkowego lub sosnowego. Ponieważ koszty materiału i koszty produkcji są stosunkowo niskie, stojaki na drewno opałowe z drewna są zazwyczaj znacznie tańsze. Pod względem odporności na warunki atmosferyczne nie mogą one jednak konkurować z wysokiej jakości stojakiem na drewno kominkowe wykonanym z metalu.

 

Plastikowe stojaki na drewno opałowe

 

Kto szuka szczególnie niedrogiej i lekkiej opcji przechowywania, może, oprócz modeli wykonanych z metalu i drewna, sięgnąć także po stojak wykonany z tworzywa sztucznego. Taki stojak na drewno opałowe sprawia, że optycznie nie jest to zbyt wiele. Ale jest nie tylko tani, ale również dość odporny na wpływy atmosferyczne. Poza tym, plastik jest bardzo łatwy do czyszczenia.

 

Ustaw stojak na drewno opałowe i wypełnij go drewnem

 

Należy pamiętać, że drewno może być dość ciężkie, w zależności od ilości. Dlatego ważne jest, aby przed ustawieniem drewnianej wiaty przygotować podłoże. Podłoże musi być równe i twarde.

 

Słoneczne miejsce skierowane na południe w pobliżu ściany domu lub garażu jest dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać o pozostawieniu około 15 do 20 cali wolnej przestrzeni pomiędzy balami a ścianą. W ten sposób zapewnisz dobrą cyrkulację powietrza i jednocześnie zapobiegniesz uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć przenikającą z drewna opałowego.

 

Nie należy układać drewna zbyt ciasno, w przeciwnym razie kłody będą schnąć bardzo nierówno. Układając kłody korą do dołu, zapobiegniesz również powstawaniu zgnilizny podczas przechowywania.

 

Drewno opałowe nie powinno być przechowywane w nieskończoność

 

Aby móc spalać drewno w piecu, musi być ono suche. Generalnie, przy prawidłowym przechowywaniu, stan ten będzie się utrzymywał przez około 2 lata. Nie należy używać drewna opałowego przed tym terminem, ponieważ jest ono jeszcze zbyt wilgotne.

 

Z drugiej jednak strony należy również pamiętać, że należy unikać zbyt długiego przechowywania, ponieważ po pewnym czasie wartość opałowa drewna spada. Zwykle dotyczy to drewna opałowego, którego okres przechowywania przekracza cztery lata.

 

Kup stojak na drewno opałowe

 

Jeśli chcesz kupić nowy stojak na drewno kominkowe, na pewno znajdziesz go w naszym sklepie. Zamów wygodnie przez Internet wybraną wiatę na drewno i zamów szybką i niezawodną dostawę.

 

Dzięki nam zyskujesz przy zakupie swojej drewnianej wiaty nie tylko na niskich cenach, ale dodatkowo na doskonałej jakości produktu, która nie pozostawia nic do życzenia.