Gabiony

Wysokiej jakości gabiony dla kreatywnej aranżacji Twojego ogrodu

 

Gabiony imponują trwałością, atrakcyjnym wyglądem i wszechstronnym zastosowaniem w projektowaniu ogrodów. Nie powinno więc dziwić, że solidne kosze na kamienie cieszą się dużą popularnością wśród coraz większej liczby ogrodników.

 

Co to są gabiony?

 

Gabiony to solidne kosze z siatki, które można wypełnić kamieniami. Z tego powodu są one czasami nazywane koszami na kamienie. Gabiony dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach.

 

Na przykład występują one w postaci okrągłych i kwadratowych kolumn, a także prostych i zakrzywionych elementów ściennych o różnych wysokościach i szerokościach. To, który wariant jest właściwy, zależy od przeznaczenia koszy na kamienie.

 

Dlaczego gabiony są dobrym wyborem przy projektowaniu ogrodów

 

  • Kosze są bardzo łatwe do ustawienia i wypełnienia kamieniami.

  • Do montażu nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza ani narzędzia.

  • Gabiony są odporne na warunki atmosferyczne, trwałe i łatwe w utrzymaniu.

  • Dzięki niezliczonym wariantom, solidne kosze oferują szeroki zakres opcji projektowych.

 

Gabiony dla wymagających amatorów ogrodnictwa.

 

Dzięki dużej stabilności i trwałości gabiony stanowią doskonały wybór dla wymagających ogrodników. W przeciwieństwie do elementów drewnianych, gabiony nie wymagają regularnego malowania.

 

Pomimo łatwej konserwacji, wytrzymują one z łatwością działanie żywiołów i wyglądają świetnie przez wiele lat po instalacji. Jeśli chcesz umiejętnie zaakcentować wygląd swojego ogrodu bez konieczności corocznego zaczynania od zera i naprawiania szkód wyrządzonych przez warunki atmosferyczne, kupując gabiony jesteś na dobrej drodze.

 

Gabiony dla firm komercyjnych i miejsc publicznych

 

W związku z ich wysoką stabilnością gabiony nadają się nie tylko do projektowania ogrodów przydomowych. Mogą one być również wykorzystywane do projektowania miejsc publicznych lub obszarów zewnętrznych przedsiębiorstw komercyjnych, takich jak restauracje, gdzie punktują tam swoją trwałością, jak również niskimi wymaganiami konserwacyjnymi.

 

Gabiony: idealne do kreatywnego projektowania ogrodów

 

Oprócz wyjątkowej trwałości gabiony przekonują także różnorodnym zastosowaniem. W rezultacie, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dla Twojej kreatywności, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów.

 

Na przykład można wykorzystać kosze jako ogrodzenie ogrodowe, do budowy podniesionej rabaty lub jako płotek, za pomocą którego można umiejętnie ukryć nieatrakcyjne części ogrodu, takie jak lokalizacja pojemników na śmieci.

 

Może chcieliby Państwo mieć specjalne miejsce do siedzenia lub kominek ogrodowy, który nie jest dostępny w żadnym innym ogrodzie w okolicy. Również w tym przypadku gabiony o odpowiednim kształcie i rozmiarze są doskonałym wyborem do realizacji Państwa planu.

 

Podwyższone łóżka ogrodowe z Gabionu: świetna alternatywa dla drewna

 

Jeśli chcesz stworzyć podwyższone łóżko i nie chcesz polegać na zwykłych zestawach drewnianych, gabiony są doskonałą alternatywą.

 

Za pomocą koszy wypełnionych kamieniami możesz zmienić swoją podwyższoną grządkę w absolutną atrakcję w ogrodzie, którą będziesz mógł cieszyć się przez wiele lat dzięki odporności materiałów na warunki atmosferyczne.

 

Użyj gabionów do stworzenia podwyższonej grządki dla warzyw lub owoców albo do upiększenia ogrodu kolorowymi kwiatami. Możliwości są ogromne, a kosze na kamienie zapewnią, że rośliny będą dobrze chronione i będą mogły się optymalnie rozwijać.

 

Płot gabionowy: niestandardowy ogrodzenie w krótkim czasie

 

Zależnie od warunków lokalnych, może okazać się konieczne osłonięcie własnego ogrodu przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów.

 

Gabiony idealnie nadają się do tego celu. Ponieważ ogrodzenie gabionowe, czy mur gabionowy można nie tylko postawić w bardzo krótkim czasie. Kosze kamienne spełniają swoje zadanie również bezpośrednio po montażu.

 

Z drugiej strony, jeżeli miałbyś polegać na żywopłocie, musiałbyś poczekać kilka lat, aż rośliny osiągną wystarczającą wysokość i zrosną się razem, aby uczynić je nieprzezroczystymi. W przypadku muru gabionowego nie ma potrzeby oczekiwania. Ponadto, oszczędzasz sobie wysiłku związanego z utrzymaniem żywopłotu, bez konieczności rezygnacji z atrakcyjnej wizualnie granicy ogrodu z tego powodu.

 

Jakie kamienie nadają się do gabionów?

 

Nie tylko liczne kształty sprawiają, że gabiony są tak wszechstronne. Ponadto, można również zapewnić indywidualny wygląd zgodnie z osobistym gustem, wybierając kamienie do ich wypełnienia.

 

Użyj okrągłych kamieni, kwadratowych lub ozdobnych wiórów. Tak długo, jak kamienie są odpowiedniej wielkości, aby nie wypadały przez kratę gabionową, masz swobodę wyboru kształtu.

 

Dotyczy to również koloru kamieni. Dla śródziemnomorskiej atmosfery powinieneś skorzystać z ciepłych kolorów. Podczas gdy białe kamienie są szczególnie szlachetne i subtelne, ciemne kolory wyglądają szczególnie ponadczasowo. Jeśli chcesz, możesz też oczywiście łączyć różne kolory ze sobą.

 

Chociaż wybór kamieni zależy w dużej mierze od Ciebie, przy podejmowaniu decyzji powinieneś wziąć pod uwagę lokalizację gabionów. Dzieje się tak dlatego, że w miejscach zacienionych i wilgotnych na kamieniach stosunkowo szybko tworzy się mech i glony. Ponieważ jest to łatwiejsze do zauważenia na jasnych materiałach, ciemne kamienie mogą pomóc uniknąć dodatkowej konserwacji w tym przypadku.

 

Czyszczenie i konserwacja gabionów

 

Gabiony są ogólnie bardzo mało wymagające w utrzymaniu. Od czasu do czasu może być jednak konieczne oczyszczenie kamieni w koszach z mchu i glonów. W tym celu najlepiej jest użyć specjalnego środka do czyszczenia kamienia, dostępnego w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z artykułami budowlanymi.

 

Prócz tego w przypadku gabionów wysokiej jakości można zrezygnować z dalszych zabiegów konserwacyjnych i liczyć na ich długą żywotność.

 

Kup Gabiony online!

 

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości gabiony do swojego ogrodu, trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ w naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór solidnych koszy kamiennych, które możesz wykorzystać do aranżacji ogrodu.

 

Zakup gabiony wygodnie online i zamów dostawę bezpośrednio do domu. Robiąc u nas zakupy, decydujesz się na niskie ceny i wysoką jakość produktów, która nie pozostawia nic do życzenia.