Wąż do nawadniania

Wysokiej jakości węże do podlewania dla wymagających właścicieli ogrodów

 

Aby rośliny w ogrodzie mogły optymalnie rosnąć, niezbędne jest odpowiednie nawadnianie, przynajmniej w miesiącach letnich. Zamiast kłopotliwego zaopatrywania się w ciężkie konewki, dobrze jest polegać na praktycznym wężu do podlewania w tym celu.

 

Największe zalety węża nawadniającego w skrócie:

 

  • Wąż nawadniający znacznie ułatwia podlewanie roślin.

  • Dzięki wężowi nawadniającemu woda może być rozprowadzana wyjątkowo równomiernie.

  • W zależności od konstrukcji, zużycie wody w ogrodzie może być zmniejszone nawet o 70 procent.

  • Podlewając za pomocą węża ogrodowego, woda może być rozprowadzana bezpośrednio na glebę.

 

Węże nawadniające: to znacznie więcej niż zwykły wąż ogrodowy

 

Węże nawadniające dostępne są w wielu długościach i różnych wariantach, dzięki czemu bez problemu można nimi zasilać nawet bardzo duże ogrody, a właściciele ogrodów mogą wybrać rozwiązanie odpowiadające ich własnym pomysłom.

 

Oczywiście, każdy ogrodnik wie, co to jest wąż ogrodowy i jak go podłączyć do zraszacza trawnika lub wykorzystać do podlewania roślin za pomocą odpowiedniej przystawki.

 

Poza tym, istnieje jednak szereg innych węży do podlewania, które różnią się od zwykłych węży ogrodowych i sprawiają, że podlewanie roślin w ogrodzie jest znacznie łatwiejsze. Oprócz tradycyjnych węży ogrodowych, które dostępne są również w formie praktycznych węży spiralnych, są to na przykład węże zraszające, węże koralikowe i węże kroplujące.

 

Węże spryskujące

 

Wąż natryskowy to klasyk wśród węży do nawadniania. Jest on dostępny w różnych długościach i może być łatwo podłączony do kranu z wodą. Woda jest rozpylana przez małe otwory w wężu, a następnie spływa na okoliczne rośliny. Z tego powodu wąż zraszający jest często określany jako zraszacz wężowy.

 

Węże kroplujące

 

Wąż kroplujący wyposażony jest w małe otwory, przez które kropla po kropli wydostaje się woda. Ta odmiana węża nawadniającego może być zainstalowany nie tylko nad ziemią, ale także pod ziemią w pewnych warunkach. Poprzez wąż kroplujący korzenie roślin są optymalnie zaopatrywane bez uszkadzania kwiatów i liści młodych roślin.

 

Rurki perłowe

 

Dzięki specjalnemu materiałowi, woda wypływa z węża paciorkowego bardzo powoli. Ponieważ drobne perełki wody są uwalniane stopniowo, szczególnie duża część wody dociera do roślin. Dzięki temu marnowana jest tylko niewielka ilość wody, co pozwala zaoszczędzić niepotrzebne koszty.

 

Używaj rurek nawadniających nad lub pod ziemią

 

Oprócz klasycznych węży zraszających, węże nawadniające mogą być również zakopywane pod ziemią. Dzięki temu nie przeszkadzają, a także nie zakłócają wyglądu. Podziemne użycie węża nawadniającego ma również tę wielką zaletę, że woda jest uwalniana bezpośrednio do gruntu i dzięki temu prawie w ogóle nie wyparowuje.

 

Jeśli zdecydujesz się uruchomić swoje węże nawadniające nad ziemią, to oszczędzasz swoją pracę. Zużycie wody jest jednak wyraźnie wyższe w przypadku tej opcji, ponieważ nieuchronnie część wody, która wypływa, wyparowuje. W przeciwieństwie do podziemnych węży nawadniających należy pamiętać, że musi on być wystarczająco wysokie ciśnienie wody.

 

Wysokiej jakości węże do nawadniania osiągają wysokie wyniki pod względem trwałości

 

Jak w przypadku innych produktów do projektowania i utrzymania ogrodu, istnieją dość duże różnice w jakości, jeśli chodzi o węże do nawadniania. Aby zapewnić sobie jak najdłuższą żywotność, zalecamy, aby zawsze wybierać węże ogrodowe wysokiej jakości, takie jak te dostępne u nas.

 

Zasilanie węży nawadniających przez beczki deszczowe

 

Podlewanie wodą z kranu jest nie tylko drogie, ale w niektórych przypadkach jest również ograniczone. W rezultacie wielu właścicieli ogrodów zastanawia się, czy można po prostu podłączyć węże nawadniające do beczki na deszczówkę.

 

W zasadzie jest to całkiem możliwe. Możesz użyć kompaktowej pompy zanurzeniowej do tego celu, lub możesz również użyć grawitacji, aby przenieść wodę z beczki do roślin przez wąż nawadniający.

 

W tym przypadku jednak pamiętaj, że będziesz potrzebował tak dużej beczki na deszcz, jak to tylko możliwe dla Twojego projektu. Najlepiej wybrać beczkę na deszczówkę o pojemności co najmniej 1000 litrów.

 

Kupuj węże do nawadniania

 

Jeśli potrzebujesz węża nawadniającego do swojego ogrodu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ w naszym sklepie znajdą Państwo wybór wysokiej jakości węży ogrodowych w różnych wzorach.

 

Kupuj węże do nawadniania wygodnie online. Dostarczymy Twój zakup szybko i niezawodnie, więc już wkrótce będziesz mógł po raz pierwszy użyć swoich węży ogrodowych i z łatwością zapewnić swoim roślinom odpowiednią ilość wody.